חשיבות תהליך החיטוי והעיקור

תהליך החיטוי והעיקור הוא נושא שמאוד מאוד חשוב לי כטכנאית ציפורניים וכדאי שגם לכן, כלקוחות, הוא יהיה חשוב כי בסופו של דבר מדובר בשמירה על בריאותכן!

אתחיל מכך שעיקרו ומטרתו של תהליך החיטוי והעיקור הוא – סילוק וחיסול של מיקרו-אורגניזמים. 

חיטוי = חיסול רוב המיקרו-אורגניזמים והפתוגניים (חיידקים, נגיפים ועוד), עיקור = חיסול מוחלט של כל המיקרו-אורגניזמים.

במהלך תהליך המניקור, אשר במהלכו המכשירים והכלים בהם עושים שימוש חודרים רקמות שונות (רכות או קשות) בגוף, שאריות קטנות מהחומר הביולוגי של כל לקוחה (חלקיקי עור, ציפורניים וכד') נשאר על הכלים והציוד בו נעשה שימוש כאשר כל טיפה קטנה של דם או חלקיק עור זעיר עלולים לאחסן בתוכם חיידקים מזיקים ווירוסים שונים אשר עלולים להעביר מחלות כגון מחלות דם, איידס, הרפס, הפטיטיס בי (צהבת) ועוד.

מכאן ניתן להבין את חשיבותו של תהליך החיטוי והעיקור, שבמסגרתו כלים ומכשירים, גם כאלה אשר חודרים דרך רקמות רכות/קשות וגם כאלה אשר אינם משמשים לפעולות חודרניות אך בכל זאת באים במגע עם גוף הלקוחה – יעברו חיטוי ועיקור יסודי בין כל טיפול וטיפול, לטובת הכשרתם לעבודה עם הלקוחה הבאה.

לסיכומו של עניין, כאשר אתן מגיעות לטיפול מניקור/פדיקור/לק ג'ל/בניית ציפורניים ובכלל כל תהליך אשר בו נעשה שימוש במכשירים ובכלים אשר באו במגע עם אנשים אחרים לפניכם – דרשו לדעת קדם הטיפול האם הכלים בהם נעשה שימוש עברו חיטוי ועיקור לפני הטיפול. זאת חומת ההגנה היחידה שלכן מפני הלא נודע 
ועדיף להיות יפות וחכמות ולא רק יפות 😉

שלכן, אוקסנה

שמי אוקסנה גרינסברגר, בעלת סטודיו לעיצוב ציפורניים בפתח תקווה, בשכונת אם המושבות החדשה. אני מתמחה בעיצוב לק ג'ל, חיזוק ציפורן בג'ל, מניקור, מריחת לק והסרת שיער בשעווה. עובדת עם מותגים בינלאומיים ובטרנדים החמים ביותר בעולם הציפורניים.

אצלי בסטודיו מובטח לך יחס אישי, חם ומפנק בדגש על עבודה איכותית, נקייה ומקצועית ושמירה מירבית על ציפורניים בריאות וחזקות | לקביעת תור התקשרי 054-4594688